пятница, 22 апреля 2016 г.

Nic wyraźnie nie podkreśli projektu trawnika albo kwietnika jak małe żywe ogrodzenie.

Ogromnie wysokie, bo prawie dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , zasną w razie potrzeby zacienia okoliczne domy a także ulice. Aby otworzyć taki parkan rośliny sadzimy wokół granic posiadłości. Jeśli mamy dużo miejsca, najbardziej „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, jaka dodatkowo rodzi orzechy. Gdy wolimy ażeby nasze żywe plot było nadzwyczaj postawne a przy okazji wąskie to w cieniu można je uformować z wiązu pospolitego, grabu powszechnego czy tez klonu polnego. Należy pamiętać jednak, że jak rośliny nas przerosną, ich ogarnianie może być dosyć kłopotliwe.

Nic właściwie nie podkreśli linii trawnika albo rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

W cieniu, gdzie podobnie trawa, jak i kwiaty czasami nie chcą satysfakcjonująco wzrastać w wyznaczonych terenach, niewysokie krzewy zdołają utrzymać kwieciste zaplecze w ryzach bądź osłonią gołe place ziemi. Ładnie ukształtowany niewielki żywopłot już sam notabene wystarczy za dekoracje ogrodu. Na zielone parkany przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna wyłącznie ploty Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, których się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, jednak przecież w mrocznych zaułkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast przystrajają je małe jabłuszka, jakie można przerobić na konfitury.

Niewysokie względnie wysokie zielone ploty można pozyskać z drzew zimozielonych.

Na nieszczęście, drzewa z tej grupy często są znacznie droższe niż rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej wytrzymuje brak słońca cis zwyczajny. Na ogól szeroko się rozrasta i należny go redukować, natomiast jego klasę Fastigiata Robusta wolno odłożyć bez pomocy.Powinien się prędko dojrzewał a wstrzyma kolumnowy kształt.

Jeżeli wasz kącik jest dosyć ciemny, wskazane jest aby żywy plot rozświetlić kolorowymi plamami. Poniektórego spośród cienioznośnych modelów maja zmiany o płowych ewentualnie różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr tuzinkowy Aureum natomiast dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne odcienie są w największym stopniu zgrabnego w słońcu, wszak nawet w chłodu liście ostają wcale jasne, prawie oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий