вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty z drewna w mgnieniu oka się niszczą i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada zacząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony i dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów gatunek płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji więc służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий